Doník

 

 

 nar. 23.6.2010

Chovatel: Lucie Kondělková                                                   Majitel: Lucie Kondělková

DKK: 0/0 (vyhodnoceno MVDr. Snášilem)

DLK: 0/0 (vyhodnoceno MVDr. Snášilem)

Prcd PRA neg., PRA 1 / clear, PRA 2 / clear

ICT - afeccted

skus nůžkový, plnochrupý

výška 59cm, váha 35 kg

 Výstavy:

 Český junior šampion, Český šampion krásy, Polský šampion krásy, Slovenský šampion, Interšampion, Grand šampion

čekatel Německého šampiona krásy

Anka Cup 2014 - 4.místo

  N, VN, VN1, BOD 1, VD, VD2, VD3, 7 x V, 2 x V2, 8 x V3, 5 xV4, 2 x V1 CAJC, 5 x V2 res.CAC

17 x V1 CAC, 3 x CWC, 3 x Ex. 1 CAC,Anw.Dt.Ch.VDH CAC, ex.2 res CAC Anw.Dt.Ch.VDH res CAC, 3 x res.CACIB, 3 x CACIB, 3 x BOB, BOS, Vítěz Konopiště 2016

Anka Cup 2015 - Dual Purpose 2.místo

Anka Cup 2016 - Dual Purpose 3.místo

 

 Přehled výstav a posudků

 

 

Zkoušky:

Všestranně upotřebitelný pes ,, U´´

Čekatel šampiona práce

 Anka Cup 2014 - 2.místo

Anka Cup 2015 - 4.místo

OVVR I.cena, 1 x KPZ I.cena, 2 x KPZ – III. cena, nos 4, Východočeské derby Bříšťany 2013 - I.cena CACT, Severočeské derby Záhoří 2014 - I. cena res. CACT, SZVP - I. a II.cena, Západočeské derby 2014 - 4.místo, CACT a res. CACT, KPZ Sloveč - I.cena res. CACT 2.místo, MVZPR 2014 II.cena, Severočeské derby 2015 - 5.místo, Východočeské derby 3.místo, res. CACT, MVZPR Karlovy Vary 2015 II.cena, MVZPR Třeboň 2015 III.cena

 

 

Rodokmen K9

CH A Chillipepper Dagchells HD A, ED 0

CH Dewmist Sablefella, HD B, ED 0

NORDUCH Rossmix Rugger
JWW Dewmist Serenella
CH Gilla A Comitate Auero HD A, ED 0 CH CZ,SR Indus Garvale Slapská alej HD A, PRA/LL neg
CH Ordoghehyi-Berni Heni HD A
CH CZ, PL, ČCHP Element Brenda Misantos HD A, ED 0, PRA-A-clear Inassicas Cotton Weed HD B Kulawand Northern Forester
Inassicas Water Squill
CH CZ Brenda of Dream Team HD C INTCH, CH HR Karvin Zaicca HD A, PRA Free
CH SK,CZ Ordoghegyi-Berni Eni Tara 

     Don, jediný pes z prvního vrhu Arinky, jako štěně odcestoval do Polska. Osud tomu chtěl, že se nám po měsíci vrátil bohužel, ale spíš bohudík, zpět a my ho už nedali. Byl pohublý, bojácný, ustrašený, nedůvěřivý, bez hygienických návyků, prostě zcela jiné štěňátko, než co od nás odcházelo. Trvalo to, než jsme ho společně s mamčou a jejím partnerem, kteří se ho ujmuli, dali do kupy.

Z Dona, jehož otcem je zdravý a velmi úspěšný pes s milou povahou A Chillipepper Dagchells (SK), vyrostl zdravý, krásně stavěný pes se zlatým kožíškem, který je velmi výstavně úspěšný. Zdědil dobrý nos, obrovskou chuť k práci, která společně s energií z něho tvoří velmi temperamentního hafana, jenž však dokáže být neskutečný mazel a super parťák na hry pro naše děti, pokud jim zrovna nekrade jejich oblíbené hračky :-). Jeho elán je třeba trochu mírnit, což se nejvíce daří výcvikem, prací, prostě jakoukoliv činností, ve které se může realizovat tím, co ho nejvíce baví a to je aportováním a slíděním. V tom je opravdu borec, a často mám pocit, že máme doma klokana a ne psa. 

Don si vede dobře nejen na výstavách, ale i na zkouškách a v lovecké praxi, kde si cení jeho chuti k práci, temperamentu a vynikajícího nosu. Rok 2015 pro byl dá se říci velmi úspěšný, na výstavě neobdržel horší známku než výbornou a se ctí došel všechny absolvované zkoušky včetně dalších všestranných a právem za jménem nosí přízvisko ,,U´´ - všestranně upotřebitelný pes. Jinak Doník je chovný pes, k dispozici na krytí vybraným fenkám a je to opravdový milovník….:-) Po světě mu již běhá 19 štěňátek :-) V případě zájmu o krytí mě informujte s dostatečným časovým předstihem.