O nás

Zlatá kudrnka je název malé rodinné chovatelské stanice plemene zlatý retrívr (golden retriever), která se nachází v krkonošském městečku Vrchlabí a kde rozhodně není prioritou produkce štěňat za účelem zisku!

Goldeni nebo-li zlaťáci jsou mou životní láskou a koníčkem.
Naši pesani Lejdy, Arinka a Don jsou pro nás právoplatnými členy naší rodiny, přáteli, kteří nikdy nezklamou. Jezdí s námi na výlety, na dovči, chodíme na procházky, společně trénujeme, věnujeme se výcviku, zkouškám, honům i výstavám.
Štěňátka, která míváme cca 1 x cca za 2 roky jsou takovou třešinkou na dortu a logickým vyústěním toho všeho, co děláme. Klademe důraz na zdraví, povahu a v poslední řadě na exterier, ženichy si velmi pečlivě vybíráme :-) Důležité pro nás je, aby z našich štěňátek vyrostli zdraví, pohodoví, pracovití a krásní pesani, prostě retrívři jak mají být a aby se dostali do těch nejlepších domovů, k těm nej páníkům, kteří je budou milovat, věnovat se jim a pečovat o ně tak, jak se patří, po celý jejich psí život. Rozhodnete-li se pro zlaťáka od nás, není podmínkou věnovat se s ním výstavám a zkouškám, pokud se však k tomu odhodláte, rádi Vám pomůžeme.

Trocha historie…….

Toto plemeno jsme si zamilovala pro jeho skvělé vlastnosti a ušlechtilý vzhled už za dob, kdy retrívři nebyli zdaleka tak populární jako dnes.

Prvního zlaťáčka jsme u nás uvítali v roce 2001 a goldenům jsme věrní dodnes…První retriever se jmenoval Lord, nebo-li Erno ze Sokolí doliny. Byl to nádherný zlatý pejsek s vyrovnanou klidnou povahou. Díky výsledkům DKK 2/3 bohužel nemohl být uchovněn, přesto našel své uplatnění a to v canisterapii. Úspěšně složil zkoušky a dělal radost a pomáhal postiženým a nemocným lidem a dětem na Vysočině. Lord odešel tiše začátkem roku 2016 ,-( a nebylo mi umožněno se s ním bohužel ani rozloučit...Můj první zlatý retrívr....

Zlatá kudrnka vznikla díky mé první fenečce Lejdy (Aida z Olšového mlází), ač to nebylo vůbec záměrem. Lejdynka se stala pyšnou maminkou 25ti štěňátek (11 pejsků a 14 feneček), jejichž hrdým otcem byl Clark ze Zásmuk, retrívr jak má být. Aby Lejdy nebylo smutno, že jsou všichni její potomci z domova, pořídili jsme jí v srpnu 2007 kamarádku Arinku (Element Brenda Misantos). V srpnu 2013 nás Lejdynka naprosto nečekaně tiše opustila ,-(.

Arinka měla v roce 2010 svá první štěňátka se zdravým a krásným goldenem ze Slovenska A Chillipepper z CHS Dagchells. Osud tomu chtěl, že se od nových majitelů vrátil jediný pejsek z vrhu Don (Don Pepper Zlatá kudrnka) a už v naší rodině zůstal.

 

Z Dona vyrostl zdravý krásný pes s obrovskou chutí pracovat i vystavovat své přednosti, s velkou trpělivostí k našemu nejmenšímu členovi v rodině Dominikovi, se kterým v podstatě vyrůstal. Pro jeho přednosti si ho vybralo několik nevěst a Don se stal pyšným otcem a dokonce i dědečkem. A protože tato linie a krev po Arince naprosto splňovala moje představy o zlatém retrívrovi po všech stránkách, rozhodla jsem se v ní pokračovat. A tak, když Doník měl štěňátka s Bonett Chlupaté štěstí, nechali jsme si i jedno štěstí - Olivii (Daisy) doma. Naše radost však netrvala dlouho. Rok po příchodu Daisy nás po nemoci opustila naše milovaná Arinka....Daisy se ji postupem času začala čím dál víc podobat a snažila se nám ji vynahradit svou empatií a neskutečným mazlením. Daisy zdědila výstavní i lovecké vlohy a stala se Junior šampinkou 3 zemí. V roce 2019 se stala poprvé maminkou a protože ženichem nebyl nikdo jiný, než náš srdcový kamarád Ricci Dream Max, zůstala ,,doma´´ Haley (Amy).

 

Zlatá kudrnka – to je tedy Doník , Daisy a Amy, 3 temperamentní zlaťáci se srdcem na tlapce, kteří s námi tvoří skvělou partu a rodinu.