Vrh H 23.6.2019

Datum narození:

23.6.2019

Fenky:

Haley Dream, Hope Dream, Holly Dream, Happy Dream, Heart Dream

Pejsci:

Honey Dream, Heaven Dream, Harley Dream

 

RODOKMEN

Fotogalerie

Hope Dream Zlatá kudrnka - fena

DKK 0/0, DLK 0/2, OCD neg.

PRA 1,2 - clear, PRCD clear, DOV - prostý

GRMD - clear, ICT carrier

plnochrupá, skus nůžkový

VN 1 - 2x, VN 2 - 2x, VN3, VN4, 6x V, V3 - 2x, V2 res.CAC, V1 VT, OV

KZVP Čelákovice I.cena, KPZ Kyselka I.cena, KPZ - Houšťka III.cena, 

 Špindlerův Mlýn

www.zlatozhor.cz

Holly Dream Zlatá kudrnka - fena

Praha

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg.

Happy Dream Zlatá kudrnka - fena

Liberec

Heart Dream Zlatá kudrnka - fena

Lesní Hluboká, Domašov

Haley Dream Zlatá kudrnka - fena

DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg., GRMD clear, ICT carrier

chybí P1, zkus nůžkový

Vrchlabí

Harley Dream Zlatá kudrnka - pes

DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg.

Čelákovice

Honey Dream Zlatá kudrnka - pes

Praha

Heaven Dream Zlatá kudrnka - pes

Šťáhlavy

 

12.8.2019 

Štěňátka jsou všechna zadaná. V případě vážného zájmu o štěňátko, Vám ráda doporučím chovnou stanici, kde mají štěňátka ještě volná. 

10.8.2019

Štěňátka na výletě v přírodě

Udělali jsme si fotící výlet do přírody, aby si opět štěňátka vyzkoušela jízdu autem. Štěňátka si výlet užila, zkoumala vše nové, lítala po louce a do vysoké trávy. Podařilo se nám je krásně nafotit, naleznete je ve fotoalbu.

7.8.2019

Tak štěňátka mají zdárně za sebou první návštěvu u pana veterináře v Jilemnici. Jízdu autem zvládla s mírným kňučením, návštěvu v ordinaci zcela bravurně. Proběhlo první očkování, čipování, vážení a další den třetí odčervení. Panu doktorovi se štěňátka moc líbila, říkal, že to jsou pěkné koule (5kg na 6 týdnech) a že jsou hodně vyrovnaná. 

Jinak už pěkně řádí, hlavně brzo ráno a pak k večeru. Protože je u nás pořád dost teplo, pořídili jsme štěňátkům plastový dvoubazének, který se shledal s nadšením. Některým štěňátkům jsem tam musela pomoc, některá tam hupsla sama. Voda se jim moc líbí a nebojí se ji, tak to má být. Dnes jim ještě dorazí nová hračka, prolézací tunel. Maminka Daisy je opravdu strašně trpělivá a doteď je několikrát denně kojí a uklízí po nich.

Byla u nás také další vzácná návštěva, panička od Baronky Zlaté kudrnky, která se má báječně a do budoucna plánují opět štěňátko od nás. 

Dneska ná čeká další vzácná návštěva, panička od Gamina Rayere Zlatá kudrnka, kterému právě opět u nás, dnes hodlá Gaminovi vybrat parťáka.  

Po uvolněné rezervaci (bohužel ne vždy hne na začátku odhadnu nové majitele) je nezadaný jeden chlapeček. V galerii najdete další fotky, na youtubu videa. 

 

3.8.2019

Uvolnila se nám rezervace na pana Černého! Pan Černý je krásný medvídek se zlatým kožíškem, mazlivý, ale zíroveň velmi chytrý, mající ,,svoji hlavu,, :-).

2.8.2019

6.týden

V tomto týdnu proběhly první fotky v postojích. Štěňátka byla moc šikovná. Také u nás byla vzácná návštěva - Hanka Jánská s tatínkem štěňátek Riccim a tatínkem našeho F vrhu - Aresem. ,,Dětem´´ dovezly do výbavy krásné psí hračky. S CHS Albipolis jsme byli všici na společné procházce, a navštívili jsme Pištorovi - Bellu, dceru Areska a Cairu, dceru Doníka. 

Tatínek Ricci dohlíží na krmení.

30.7.2019

Štěňátkům je 5 týdnů

Miminka rostou jako z vody, mají přes 3 kg, baští granulky o 106 a zítra začneme přidávat i vařené masíčko s rýží a ovesnými vločkami. Také proběhly první návštěvy budoucích majitelů. Přijel se dokonce podívat až z Plzně páníček od Marleyho (Gump Forrest Rayre Zlatá kudrnka). Ve středu očekáváme vzácnou návštěvu, kdy dorazí Hanka Jánská s tatínkem štěňátek Riccim a kámošem Areskem. 

Nezadaný je krásný pejsek - pan černý, který má a bude mít zlatý kožísek a je to nádherný medvídek. Fotky dodám. 

Zde je malé video ze hry paní červené a černého z minulého týdne

 

 

21.7.2019

Štěňátkům jsou 4 týdny

Už to nejsou miminka, už to jsou malí hafani...Je s nima sranda, vrtí ocásky, poštěkávají si, usínají na plyšácích a někteří je dokonce nosí v tlamičce - neskutečné, jak to mají od mala v krvi, to jejich oblíbené nošení všeho včetně toho, že sami od sebe chodí na záchod na jedno určené místo v bedýnce. Počasí nám přeje a tak i spoustu času již tráví venku na zahradě v ohrádce. Na hlídání máme opět westíka Montyho, všude okolo děti, mazlící návštěvy, nad hlavou lítají letadla, socializace jak má být...:-) Dnes také proběhlo další očervování. 3 kluci jako buci jsou ještě nezadaní. 

FOTOALBUM NALEZNETE ZDE

 

15.7.2019

Štěňátkům jsou 3 týdny.

Za tu dobu se v miminkově hodně změnilo. Štěňátka váží skoro 2 kila, a v bedýnce je už pěkně živo. Hrají si, koušou se, poštěkávají a také už sama baští z misky. Začali jsme psím mlékem sušeným a teď už přidáváme kašičky. Proběhlo také první odčervení. A už také víme, jak se všechna štěňátka jmenují!

Holky:

Holly Dream, Haley Dream, Happy Dream, Heart Dream, Hope Dream

Kluci:

Harley Dream, Heaven Dream, Honey Dream

Štěňátkovský oběd

30.6.2019

Štěňátka mají za sebou 1.týden

Naše psí miminka mají za sebou první důležitý týden. Jsou jednou tak velká, zdvojnásobila svoji váhu, začínají se jim vybarvovat kožíšky a začínají se chovat jako pesani :-) to už se poškrabou za ouškem, to už si lehnou na záda a vyvalí bríško, už si užívají mazleni, spokojeně si vrní na naší hrudi, a co nevidět otevřou oči. Daisynka je opravdu pečlivá maminka, kolikrát si jde mezi ně lehnout a vzbudit je, i když kojila před chvílí a miminka pěkně chrupkají. Doník a Monty to samozřejmě všechno monitorují a dědeček Don už si byl svoje vnoučátka i očuchat :-). Každá štěňátka jsou a byla úžasná, ale u nás 7 let nebyla, a tak mi tato přijdou ještě úžasnější  :-D a i když se já moc nevyspím, stejně jsem z nich nadšená a uživáme si jich celá rodina. 

Co se týká rezervací, všechny holčičky jsou v tuto chvíli zarezervované a na nové rodiny čekají krásní 3 kluci. 2 noví pánici už mají vymyšlená jména a to Holly Dream, a Haley Dream - Dream je část jména po tatínkovi. 

 

23.6.2019

Štěňátka jsou na světě!

Daisynka mě vyslyšela, a počkala se štěňátky na neděli, 63. den březosti, kdy jsem nebyla v práci. V tento den totiž slaví narozeniny i její táta Don, kterému je dnes 9 let a stal se v tento den opět pyšným dědečkem. Už v noci byla Daisy docela neklidná a tak jsem nocovala s hafany v obýváku. Ráno před 10, nez jsme šli na procházku se uvolnila zátka a část plodové vody. V 11,45 se narodila holčička, bohužel nedýchala. Za 2 hodiny po té, se v zeleném obalu narodil chlapeček, který také nedýchal. Už jsem začínala být nervozní, a tak jsem kontaktovala našeho pana veterináře. Než jsme stihli vyjet, narodil se v pelíšku kámoše westíka Montyho, který je u nás na hlídání, první živý kluk. Daisy se v zimni zahradě, kde měla bedýnku, necítila, bylo veliké teplo, a tak jsme bedýnku přestěhovali do chladnějšího obýváku. Ze začátku byla dost nervozní a nesvá, obzvlášť po tom, co se první 2 štěnátka neměla k životu. Ale pak, když se ji narodil živý chlapeček, vše se obrátilo, a další štěňátka se rodila jako po másle. Celkem 5 holčiček a 3 kluci. Daisy se úžasně chopila své roli maminky, všechna štěňátka vyndala z obalu, očistila a pupeční šňůru zkrátila tak, že jsem téměř nemusela nijak zasahovat a upravovat. Strašně mi tak připomněla svoji babičku Arinku - Element Brendu Misantos, chováním, vzhledem, vším...Monty vše bedlivě pozoroval z povzdálí, Doník chodil kontrolovat k bedýnce, když Daisy odpočívala, odpočívali kluci taky a trpělivě čekali, až půjdeme večer na malou procházku. Štěnátka jsou krásně vyrovnaná, váhy v průměru kolem 350 g, mají se čile k světu a maminka s nimi leží a odpočívá. Moc děkuji všem v rodině, a všem kamarádům včetně Hanky - majitelky tatínka štěňátek, za podporu na drátě :-). Po 7 letech jsou ve Zlaté kudrnce opět štěňátka! 

Nyní už přijímám závazné rezervace. Odběr štěňátek kolem 17.8.2019.

Video ZDE

17.6.2019

Tak už se nám to blíží...V sobotu 22.6. bude Daisynka 62. den březí. Porodní bedýnka je již připravená. A jak to zvládá naše budoucí maminka? Venčíme teď hlavně ráno a večer, přes den pejsi odpočívají v chládku doma. Procházku zvládne bez potíží, i když bříško už má velké, a nejraději ze všeho se chladí a plave. Přes víkend jsme drželi tlapky tátovi Riccimu, který se na Evropské výstavě v konkurenci 14 psů umístil na krásném 4. místě a o víkendu úspěšné absolvoval lovecké zkoušky vyššího typu ZPR. Gratulujeme!

15.5.2019

Štěňátka budou!

Předpokládané narození miminek je kolem 22.6., odběr koncem srpna. Závazné rezervace přijímám až po narození miminek. Výstavy a uchovnění není podmínkou, podmínkou je plnohodnotný život, láska a kvalitní péče, kterou očekávám od budoucích majitelů. Štěňátka budou odčervená, 2x očkovaná, a budou odcházet s výbavičkou. 

Tento vrh se částečně skládá z mého chovu, který dobře znám do několika generací. Pyšným dědečkem je náš Doník, pracant tělem i duší, ale zároveň velký mazel, babička Bonettka - úžasná fenečka aktivně působící v canist. praxi, prababička Element Brenda Misantos - moje láska, emaptická pracovní fenka, fešák praděda A Chillipepper Dagchells, praprabába Brenda Dream Team...a mnoho dalších skvělých a zdravých psů v rodokmenu. 

Rodokmen ZDE

Ženicha Ricciho, kterého si Hanka dovezla ze Švédska, znám osobně od malička, naprosto splňuje mé představy o goldenovi a má vynikající zdravotní výsledky, také je výstavně i pracovně úspěšný pes aktivně působící v canisterapii. S Daisy, která je velmi empatická, totálně mazlivá, s pracovními vlohami, a i když jsme se ještě nezúčastnili loveckých zkoušek, tak prostě má to v nose :-), pro mě tvoří ideální pár.  Štěňátka by rodičích měla zdědit dobré zdraví, milou povahu, výstavní i lovecké předpoklady.

22.4.2019

Velikonoční láska

Na Velikonoční pondělí jsme se s Daisy vydaly na pomlázku do Brna....:-) Ricci koledoval, za půl hodiny bylo hotovo :-D a teď už budeme jen doufat, že se nějací ti velikonoční zajíčci - teda štěňátka :-D povedou, a bude po 6 ti letech ve Zlaté kudrnce zase štěňátkově veselo. Držte pěsti a sledujte naše webvky nebo Insta, 19.5. nebo 25.5. půjdeme na UZ. Pokud se vše podaří, měla by se štěňátka narodit kolem 22.6.

Webové stránky Ricciho ZDE